Wypadanie włosów trądzik a hormony

wypadanie włosów trądzik a hormony

W jaki sposób zaburzenia hormonalne wpływają na włosy u kobiet?

Dzień dobry, od dłuższego czasu borykam się z wypadaniem włosów wypadają całe, z cebulkami, kilkaset dziennie. Ani lekarz ogólny, ani dermatolog ani ginekolog nie zlecili mi jednak wykonania badań hormonalnych zlecono tylko TSH - jest w normie. Chodzi mi jednak o oznaczenie hormonów płciowych, androgenów, etc. Chcę je wykonać na własną rękę, skoro i tak są to badania płatne.

WYPADANIE WŁOSÓW/ŁYSIENIE ANDROGENOWE Q&A: Czy miałam nawroty? Suplementy i zioła, które mi pomogły!

Organizm kobiety, w przeciwieństwie do organizmu mężczyzny, jest narażony na dość duże zmiany hormonalne związane z przebiegiem cyklu menstruacyjnego oraz z biologiczną rolą przystosowującą ciało kobiety do roli matki. Zaburzenia hormonalne mogą mieć przy tym bardzo różne przyczyny — wywołane złą dietą , stresem , zmianą trybu życia, a nawet daleką podróżą. Problem pojawia się wtedy, kiedy zaburzenia hormonalne nie mijają, a stają się czymś charakterystycznym i powtarzalnym. W takich sytuacjach kobieta, zauważa, że jej cykle miesiączkowe są nieregularne, zmienia się również samo krwawienie miesięczne, czasami również wygląd cery. W konsekwencji hormony, których zadaniem jest, między innymi, zachowanie pięknego i zdrowego wyglądu włosów, powodują osłabienie ich struktury, nadmierne ich wypadanie i łysienie. Polecamy: Co oznaczają nieregularne miesiączki? Proces ten utożsamiany jest głównie z podwyższoną zawartością dihydrotestosteronu DHT , czyli substancji powstałej z testosteronu pod wpływem działania enzymu 5-alfa reduktazy. Ta forma łysienia, zwana łysieniem androgenowym, ze względu na większe zawartości testosteronu w organizmie mężczyzn, jest częściej obserwowana u panów. Nie oznacza to jednak, że łysienie androgenowe nie jest problemem również kobiet Androgeny są wytwarzane także w organizmie kobiet — produkowane przez jajniki i część siatkową kory nadnerczy.

Komentarze

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej ,i endokrynologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia.

HolaAtono

Activ

Shelakev

Przeprowadzone badania wykazały, iż zaburzenia krążenia mogą mieć związek z wystąpieniem łysienia.

Mitay

Zostaw swoją myśl