Wypadanie włosów u siedmiolatki

W ubiegłym roku nad uchem u mojego siedmioletniego syna pojawiła się łysa plamka wielkości złotówki. Zauważyła to fryzjerka, ale powiedziała, że to częste i że odrasta i można iść do dermatologa po maść, jednym słowem nic strasznego. Nie przejęliśmy się tym, więc za bardzo i do dermatologa wybraliśmy się dopiero w marcu tego roku, bo włoski nie odrastały. Dermatolog stwierdził łysienie plackowate, zapisał Flucinar szampon Dermena i Kinder Biovital, rozpoczęliśmy też terapię u psychologa dziecięcego, bo syn bardzo źle przeżył pójście do pierwszej klasy. Kilka miesięcy temu zauważyłam, że syn bardzo się poci.

Wypadanie włosów i nadmierne pocenie u siedmiolatka

Wypadanie włosów u dzieci    Jako dorośli uważamy wypadanie włosów za oznakę starzenia i nie walczymy z tym nieuchronnym procesem. Jednak kiedy to nasze dzieci tracą włosy, czujemy się zdradzeni i zaalarmowani tym, że młodość przecieka im przez palce jeszcze zanim zdążą zakosztować wszytskich tych spinek, wstążek, opasek i kokardek. Niezależnie od tego, czy wypadanie włosów jest dla nas znakiem mądrości i dojrzałości, czy utraconej przedwcześnie młodości, powinniśmy być w stanie rozpoznać znaki, które odróżniają proces patologiczny od zwykłego starzenia i genetyki. Niektóre noworodki przychodzą na świat z bujną czupryną, inne z kolei ukazują się rodzicom całkiem łyse.

Wypadanie włosów u dzieci

15 przyczyny wypadania włosów. Jak odzyskać włosy.

Ja narazie działam w kierunku hormonów Ciekawie czyta się Twoje posty:. I'm really enjoying the design and layout of your website. It's a very easy on the eyes which makes it much more pleasant for me to come here and visit more often.

Komentarze

adcontext.net

SlotID

Alex23

Zostaw swoją myśl