Wypadanie włosów w trakcie chemioterapii

wypadanie włosów w trakcie chemioterapii

Utrata włosów w czasie chemioterapii – jak dbać o skórę głowy?

Gru 8, Leczenie wspomagające. Wypadanie włosów spowodowane przyjmowaniem chemioterapii oznacza dla wielu pacjentów chorych na raka poważne obciążenie i źródło stresu. Ponieważ istotą działania cytostatyków jest niszczenie komórek szybko się dzielących, mieszki włosowe stają się obok komórek nowotworowych , jedną z głównych ofiar chemicznego leczenia przeciwnowotworowego.

Jak to działa?

W ŚWIDNICKIM SZPITALU CHEMIOTERAPIA NIE MUSI OZNACZAĆ UTRATY WŁOSÓW

Utrata włosów to cios dla większości kobiet chorujących na raka. Jak wówczas dbać o skórę głowy i kiedy włosy znów odrosną? Czy istnieje ryzyko, że po leczeniu będą wyglądały inaczej? Na nasze pytania zgodziła się odpowiedzieć Anna Kuznetsova — specjalista trycholog z kliniki Dr Beata Dethloff. Łysienie podczas chemioterapii jest często negatywnym doświadczeniem dla pacjentów z chorobami nowotworowymi. Utrata włosów negatywnie wpływa na akceptację swojego wyglądu oraz obniża poczucie własnej wartości. Stopień utraty włosów może być różny i zależy od konkretnego preparatu chemioterapeutycznego i sposobu jego stosowania. Wiele chemioterapeutycznych preparatów powoduje wypadanie włosów, m. Preparaty, które czasami mogą powodować wypadanie włosów, to m.

Chemioterapia jest najbardziej skuteczna w walce z komórkami nowotworowymi. Ale leki używane w trakcie chemioterapii nie są selektywne i niszczą również zdrowe komórki, szczególnie te które się też szybko dzielą tj. Skutki uboczne chemioterapii mogą być różne w zależności od rodzaju przyjmowanych lekarstw i od odpowiedzi indywidualnej organizmu chorego. Skutki mogą mieć przebieg łagodny lub poważny.

Komentarze

Dla kobiet przechodzących chemioterapię utrata włosów często jest traumą, z którą trudno im sobie poradzić. Joanna Sobol - psychoonkolog z zarządu Fundacji OnkoCafe wyjaśnia, jak działa rewolucyjny wynalazek, który sprawia, że Polki nie muszą się już obawiać straty bujnej czupryny podczas leczenia raka.

vanechka

Darkling

Zostaw swoją myśl