Wypadanie włosów z powodu stresu

wypadanie włosów z powodu stresu

Włosy wypadają z bardzo wielu przyczyn — zazwyczaj są to przyczyny uwarunkowane genetycznie, albo wynik jakiś zakażeń. Co ma wspólnego z tym stres? Okazuje się jednak, że bardzo wiele - stres może bowiem doprowadzić do całkowitego wyłysienia.

Wypadanie włosów - przyczyny i sposoby

Tracisz włosy? Przyczyną może być stres (dr Elżbieta Bonder)

Strona główna » Objawy chorób » Stres a wypadanie włosów. Wypadające włosy to prawdziwa zmora nie tylko kobiet, ale także mężczyzn, którzy boją się ich całkowitej utraty, szczególnie w młodym wieku. Nadmierne wypadanie włosów często jest czymś więcej niż problemem kosmetycznym. Kiedy włosy wypadają, może to być jeden z pierwszych objawów poważnych dolegliwości, które należy skonsultować z lekarzem. Włosy każdego dnia wypadają w sposób zupełnie naturalny. Proces ten nie jest związany ze stanem chorobowym.

Miliony ludzi na całym świecie doświadczają problemu utraty włosów. Przyczyn wypadania włosów jest wiele, podobnie jak sposobów leczenia tego schorzenia. Najważniejszymi działaniami są właściwe zdiagnozowanie przyczyny problemu i szybkie podjęcie spersonalizowanego leczenia. Do postawienia diagnozy konieczne są przeprowadzenie szczegółowego wywiadu medycznego, trichoskopii, analiza aktualnych badań morfologicznych. Nadmierne wypadanie włosów jest bardzo często efektem poważnych zaburzeń wewnątrzustrojowych czy niedoborów, dlatego tego problemu nie należy bagatelizować. Wypadanie włosów może powodować stopniowe ich przerzedzanie, jak również w wielu przypadkach zupełne wyłysienie. Są wskaźnikiem jakości odżywienia, niektórych chorób, zatrucia pokarmowego, przyjmowanych leków, zaburzeń hormonalnych, a więc czynników, które mogą wpłynąć negatywnie na ich wzrost.

Przeciętny człowiek traci od do włosów dziennie. Kilka rzeczy, w tym stres, może powodować wypadanie włosów więcej niż normalnie. Utratę włosów z powodu stresu może być spowodowane zarówno przez wysiłek fizyczny i emocjonalne, takich jak stres z powodu zabiegu operacyjnego lub stresu spowodowanego przez bliskiej osoby umierających. Ciało może zamknąć produkcję włosy podczas przejść przez stres. W wyniku tego włosy nagle przechodzi do etapu spoczynkowego przestaje rosnąć i później wypadnie. Istnieją dwa różne typy łysienia spowodowanego stresem telogen effluvium TE oraz łysienie plackowate AA.

Komentarze

vlad789

Grain

Sergei K.

Zostaw swoją myśl