Wypadanie włosów+komórki macierzyste

wypadanie włosów+komórki macierzyste

Chociaż włosy nie pełnią u człowieka żadnej istotnej funkcji fizjologicznej, to jednak są bardzo ważnym elementem kształtującym osobisty wizerunek. Ich nadmierne wypadanie dla wielu osób stanowi poważny problem estetyczny, może być przyczyną kompleksów i zaniżonej samooceny. Do arsenału śródków służących walce z łysieniem coraz częściej wchodzą metody wykorzystujące komórki macierzyste. W ciele człowieka występuje ponad typów komórek pełniących rozmaite funkcje.

Wzmożone wypadanie włosów? Przyczynę problemu odkryli naukowcy. Tkwi ona na poziomie komórkowym. Remedium stanowią komórki macierzyste, które działają u źródła problemu. Na głowie człowieka znajduje się od do tysięcy włosów, które rosną ok. Wiąże się to z naturalnym cyklem wzrostu włosa.

Regenera Activa to innowacyjny zabieg polegający na ostrzykiwaniu skóry głowy zawiesiną zawierającą komórki macierzyste, czynniki wzrostu i komórki progenitorowe o niezwykle silnych właściwościach regeneracyjnych. Efektem zabiegu jest pobudzenie wzrostu włosów, zagęszczenie oraz zahamowanie ich wypadania. Regenera Activa to nowatorski zabieg, którego celem jest zahamowanie wypadania i pobudzenie wzrostu nowych włosów. Unikalna kombinacja, w skład której wchodzą komórki macierzyste, czynniki wzrostu oraz komórki progenitorowe podawana jest w skórę głowy na zasadzie mezoterapii, aby zainicjować procesy naprawcze. Podczas zabiegu pacjent jest jednocześnie dawcą i biorcą mieszaniny przeszczepianych substancji.

Komentarze

Przed około 50 laty Chase ogłosił pracę poglądową na temat cyklicznego rozwoju włosa. Szczegółowo opisał wzrost włosa u myszy i połączył jego biologię z procesami zachodzącymi u człowieka.

phreek

Nie pamiętasz hasła. Nie masz jeszcze konta?

scorp

info22

Zostaw swoją myśl