Wzmocnienie włosów po chemioterapii

Szampon na porost włosów mówicie … Jest ich mnóstwo. Producenci obiecują szybki porost włosów i bardzo szybkie efekty. Przetestowane i sprawdzone w okresie najgorszego okresu w moim życiu. Stres, praca, mnóstwo zabójczej kawy, marne jedzenie. Włosy wylatywały garściami.

Sama jestem po agresywnej chemioterapi i mam problem z wlosami. Ale po 6 tygodniach zaczely odrastac,tak jak mowil lekarz. Słyszałam o szamponie do włosow dr. Volff o nazwie Plantur- jeszcze nie stosowalam ale juz zamowilam.

Postępowanie przed chemioterapią

Chemioterapia i utrata włosów

Osobom poddającym się chemioterapii trudno jest budować poczucie własnej wartości. Już samo słowo wywołuje dreszcz, a co dopiero fakt wystąpienia choroby nowotworowej. Nieraz brakuje fachowej wiedzy na temat leczenia, a terminologia onkologiczna dodatkowo budzi poczucie lęku. W tym okresie bardzo istotna jest pomoc lekarska oraz zrozumienie i wsparcie ze strony najbliższych. Jednak czasem trudno jest się cieszyć, gdy wciąż wypadają nam włosy, a do tego skutki uboczne, jakie wiążą się z przyjmowaniem chemii, stają się coraz bardziej przytłaczające. Postępujące łysienie nie sprzyja budowaniu własnej wartości i pozytywnej samooceny.

Utrata włosów to cios dla większości kobiet chorujących na raka. Jak wówczas dbać o skórę głowy i kiedy włosy znów odrosną? Czy istnieje ryzyko, że po leczeniu będą wyglądały inaczej? Na nasze pytania zgodziła się odpowiedzieć Anna Kuznetsova — specjalista trycholog z kliniki Dr Beata Dethloff. Łysienie podczas chemioterapii jest często negatywnym doświadczeniem dla pacjentów z chorobami nowotworowymi. Utrata włosów negatywnie wpływa na akceptację swojego wyglądu oraz obniża poczucie własnej wartości. Stopień utraty włosów może być różny i zależy od konkretnego preparatu chemioterapeutycznego i sposobu jego stosowania. Wiele chemioterapeutycznych preparatów powoduje wypadanie włosów, m. Preparaty, które czasami mogą powodować wypadanie włosów, to m. Istnieją również preparaty, które zwykle nie powodują utraty włosów, jak np.

Odpowiedni sposób odżywiania pozwoli wzmocnić odporność, zregenerować organizm i odzyskać siły po intensywnym leczeniu raka. Może również skutecznie wspomagać terapię nowotworową. Co powinna zawierać rozsądna dieta po chemioterapii? Terapia lekami cytotoksycznymi hamuje rozwój komórek nowotworowych.

Komentarze

Cze 26, Chemioterapia , Leczenie wspomagające.

MPochinsky

Moriarty

Kryzys Ducha. Miecz Prawdy.

Sergezx

Zostaw swoją myśl